POMORSKI KONKURS MUZYCZNY „WIĘCEJ NIŻ SŁOWA”

W piątek 29 września odbył się II etap Pomorskiego Konkursu Muzycznego „Więcej niż Słowa” organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku wraz z Partnerami: Akademią Muzyczną w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem Wspierania Kultury „Tak Trzeba” dla uczniów pomorskich szkół podstawowych (klasy VI – VIII) i ponadpodstawowych pod Patronatem Wojewody Pomorskiego.
Chór Essa ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie zaprezentował się w kategorii A.

Dzień Chłopaka w klasach I-III
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich klasach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. We wszystkich klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Zajęcia Etyki klas I- III

Na lekcjach etyki zabawa i nauka są ściśle powiązane. Bez zabawy nie ma nauki. Zabawa jest powiązana z wyzwaniem, przełamaniem własnych oporów, rozczarowaniem i radością; krótko mówiąc: człowiek uczy się być człowiekiem.
Bogumiła Mejer

Klasowy konkurs klasy III
" Jestem bezpieczny w drodze do szkoły i w drodze powrotnej''.

Klasa trzecia zorganizowała konkurs poświęcony bezpieczeństwu dzieci na drodze. Dziewczynki przygotowały pytania konkursowe dla każdego. Samodzielnie przeprowadziły eliminacje i konkurs. Następnie wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Celem konkursu było utrwalenie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomnienie o zaletach noszenia odblasków i przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie przygotowań, ale najważniejsza była wspólna dobra zabawa.

Zajęcia klasy IV

Dnia 22.09. 2023r. na j. angielskim uczniowie kl. IV wcielili się w lekarzy i przeprowadzili operację gramatyczną na słowach. Ćwiczyliśmy w ten sposób formy skrócone czasownika ‘to be’. Zadaniem uczniów było ostrożnie i z precyzją wręcz chirurgiczną połączyć słowa tak, by zamiast np. 'I am' powstało ‘I’m’. Wszyscy bardzo się zaangażowali w ‘operacje’, ‘pacjenci’ nie tylko przeżyli, ale nawet przybrali nowe formy 🙂 Była i dobra zabawa i nauka.
Agnieszka Częstka

Zajęcia klasy VII

Na początku września klasa 7 próbowała swoich sił z egzaminem ósmoklasisty z j. angielskiego. Dzięki ipadom zakupionym na rzecz szkoły, uczniowie mieli bezpośredni wgląd w arkusze na stronie cke. Nie musieliśmy ich drukować i dzięki temu praca posunęła się szybciej. Wyniki tego próbnego egzaminu są obiecujące choć czeka nas sporo pracy.
Agnieszka Częstka

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie spotkała się na uroczystości rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2023/2024. Dyrektor szkoły Hanna Garbowska  i wicedyrektor Joanna Kudlicka powitały proboszcza tutejszej  parafii, Wójta Gminy Szemud  oraz nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Koleczkowo. W przemówieniu Dyrektor Szkoły przekazała bieżące informacje dotyczące organizacji pracy szkoły. Dyrektor życzyła wszystkim dużo zdrowia a uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Zdjęcia do obejrzenia poniżej.