Dzień Rodziny

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

Dnia 6 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”.
Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, licznie przybyli do szkoły.
Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Wicedyrektor, Rady Rodziców dodała powagi całej akademii. Uroczystość rozpoczęliśmy od występu klasy I i III, którzy przedstawili piękne piosenki.
Następnie klasa II przedstawiła część artystyczną pt. „Rzepka”- Juliana Tuwima. Na koniec zaśpiewali wzruszającą piosenkę pt. „Cudownych Rodziców mam..”- Urszuli Sipińskiej
Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem Sto Lat…
Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Wszystkim Kochanym Rodzicom życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

Dzień Dziecka

Dzieciom największą radość sprawia zabawa i ruch, dlatego 3 czerwca uczniowie klas I-III, dzięki uprzejmości Dyrekcji, Gminnego Centrum Samorządowego w Szemudzie i Radzie Rodziców, miały możliwość skorzystania z dmuchawca.
Dziękujemy za fajną niespodziankę, która wywołała uśmiechy na twarzach dzieci. Zabawa była radosna, a czas w szkole milej spędzony:)
Dziękujemy bardzo:)
Dzieci i nauczyciele ZSP w Koleczkowie

Dzień Europejski

29 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejczyka. Tego dnia świętowaliśmy pokój i jedność w Europie, ale również dzieliliśmy się wiedzą na temat różnych krajów Europy. Każda klasa przygotowywała wystrój i przysmaki zgodnie z wylosowanym wcześniej krajem.
Klasa 1 - Grecja,
Klasa 2 - Francja,
Klasa 3 - Hiszpania,
Klasa 4 - Holandia,
Klasa 5 - Austria,
Klasa 6 - Włochy,
Klasa 7 - Niemcy,
Klasa 8 - Dania.
Uczniowie najpierw zaprezentowali kraje przed komisją, a potem odwiedzali się nawzajem i opowiadały o swoich krajach. Odbyło się również przedstawienie na temat Unii Europejskiej i tożsamości narodowej.
W konkursie na najlepiej zaprezentowany kraj w kategorii 1-3 zwyciężyły
klasa 1 i 2.
W kategorii klas starszych zwyciężyła klasa 6.
Dziękujemy bardzo za piękne przygotowanie i możliwość przeniesienia się na moment w różne zakątki Europy.

Pasowanie na czytelnika

23 maja w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej. Przed pasowaniem uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Pani Agnieszka Żochowska założyła dzieciom karty biblioteczne a następnie pasowała poważnych pierwszaków. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy. Wszystkim pierwszakom życzymy pasji do czytania i wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek.

Warsztaty pierwszej pomocy z panem Tomaszem Hinz- strażak OSP z Bojana

Egzamin Ósmoklasisty 2024r.

Wycieczka na Półwysep Helski

Program wycieczki dla klas I - III na Półwysep Helski w dniu 9 maja 2024 roku:
• Przejazd wzdłuż Półwyspu Helskiego przez słynne miejscowości uzdrowiskowe: Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę, aż do celu naszej wycieczki - Helu.
• Spacer malowniczymi uliczkami oraz drewnianą promenadą wzdłuż plaży, aż do portu rybackiego.
• Odwiedziny fokarium , które jest częścią Stacji Morskiej im.Profesora Krzysztofa Skóry należącej do Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Ośrodek istnieje od 1999 r., choć działalność na rzecz badań i ochrony fok podjęto znacznie wcześniej. Inspiracją była udana próba wyleczenia, pierwszej dostarczonej na rehabilitację do helskiej placówki foki o imieniu Balbin.
• Następnie , rejs statkiem, a na koniec uczniowie zjedli lody i poszliśmy jeszcze do latarni morskiej.
Do Koleczkowa przyjechaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Witaj majowa jutrzenko…” –
rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP

Dnia 29 kwietnia 2024 r. odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem szkolnego hymnu. Następnie uczniowie klasy ósmej wraz z Chórem” Essa „pod kierunkiem p. Hanny Podlaskiej wystąpili z przedstawieniem . Pokazali, jak ten dzień mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski.
Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu przyrodniczego przez panią Agnieszkę Żochowską. Następnie Dyrekcja wręczyła nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!
Poniżej fotorelacja:
Link do filmu ( proszę skopiować)
https://youtu.be/6v-IX1Bui0k

Dzień Ziemi w ZSP Koleczkowo

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Najpierw uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Rady Pana Śmietnika" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.
Bogumiła Mejer

Etyka

Realizowany program nauczania ma za zadanie wprowadzić uczniów najmłodszych w problematykę zagadnień etycznych. W czasie zajęć skupiamy się na sytuacji człowieka i jego powinnościach moralnych. Uczniowie poznają ważne wartości etyczne na podstawie bajek, opowiadań, inscenizacji a także obserwacji życia codziennego.
Bogumiła Mejer

Koncert muzyczny:
" Dźwięki zaklęte w instrumentach."

Dnia 17 kwietnia gościli w naszej szkole uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej
I stopnia im. Fryderyka Chopina z Wejherowa.  Jest  to publiczna szkoła artystyczna, prowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkoła Muzyczna popularyzuje muzykę podczas koncertów szkolnych i środowiskowych.
Muzyka to coś wspaniałego i niezwykłego. Potrafi przenosić nas w niebiańskie rejony
i uspokajać w bardzo trudnych chwilach. Nas przeniosło wysoko w chmury.

 Dziękujemy 🙂

ZSP w Koleczkowie

Szkolenie z pierwszej pomocy i użycia AED 


We wtorek 26 marca odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy i użycia AED dla uczniów klas 4-8 naszej szkoły! Uczniowie spisali się jak zawsze na medal i teraz potrafią używać defibrylatora. Urządzenie zamknięte w specjalnej kapsule zostanie umieszczone na zewnątrz szkoły i będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Zachęcamy do pobrania aplikacji, aby na bieżąco mieć informację gdzie jest najbliższy AED lub bezpośrednio skierować się na strony z mapami dostępności defibrylatorów. Nasze urządzenie niedługo pojawi się na mapach! Jeszcze raz dziękujemy ratownikowi i wiceprezesowi Ratownicy drogowi PZM Gdańsk Rafałowi Ziółkowskiemu za wsparcie, doświadczenie i przeprowadzenie szkolenia w naszej szkole. 

Dzień Jedności Kaszub w Szkole Podstawowej w Koleczkowie
i
w Centrum Samorządowym w Szemudzie

Szukanie jajek z alpakami

22 marca klasa 4 wybrała się do Dobrzewina do Stacji Alpaki na przedświąteczne szukanie jajek połączone z innymi grami i zabawami. Na miejscu przywitały nas alpaki, które mogliśmy karmić marchewkami, głaskać i prowadzić na lince. Dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat tych zwierząt, na przykład tego, że boją się małych zwierząt i nie plują na ludzi (jak ich kuzyni lamy), ale… na siebie - zwłaszcza, gdy są karmione osobno. Następnie czekała na nas zabawa- musieliśmy rozwiązywać zagadki, by znaleźć położenie jajek ukrytych na polu. Po zabawie udaliśmy się do sali, gdzie sami dekorowaliśmy nasze jajka wielkanocne metodą decoupage. Na koniec jeszcze na wyszliśmy na dwór, by sprawdzić swoje siły w różnych konkurencjach sportowo-rozrywkowych, takich jak przeciąganie liny, muzyczne krzesełka czy tor przeszkód. Bawiliśmy się świetnie, pomimo tego, że pogoda nas nie rozpieszczała tego dnia.
Wychowawca klasy Agnieszka Częstka

21 marca 2024r

Świętujemy, świętujemy…..

Dzień skarpetki,

Pierwszy dzień wiosny 🙂

Dnia 21 marca 2023 r. klasy młodsze do szkoły przyszły w dobrych humorach. Miło jest na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyć niepasujące do siebie skarpetki. Następnie poszliśmy nad rzekę z zimową panną. Marzannę wykonali dla klas młodszych trzecioklasiści. Wesoły korowód pożegnał zimową kukłę słowami: Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do wody Cię wrzucamy i zimę żegnamy. A potem wszyscy na łące szukali oznak wiosny.

Wiosno, wiosenko, niech świeci słoneczko i ogrzewa nas swoimi promykami.

Dzień Matematyki

14 marca 2024r. W ramach obchodów szkolnego Dnia Matematyki zorganizowano:
1. Konkurs dla klas 1-8 na najbardziej pomysłowe przebranie lub nakrycie głowy o symbolice matematycznej i ekologiczno-matematycznej w sensie wykorzystania materiałów już zużytych wcześniej, plastiki, papier, itp.
W kategorii klas 1-3
1 miejsce – Oliwia Bieszke kl3
2 miejsce Karol Zaklicki kl2
3 miejsce – Katarzyna Hallmann kl2
W kategorii kl 4-8
1 miejsce – Fabian Wysocki kl5
2 miejsce – Tymon Wasiak kl5
3 miejsce – Konrad Hallmann kl5
2. Konkurs rozwiązywania łamigłówek matematycznych dla klas 4-8.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 6 łamigłówek matematycznych. Zadania były ukryte pod kodami QR i wywieszone na tablicy na korytarzu. Przez cały dzień dzieci mogły wrzucać rozwiązania do specjalnie w tym celu przygotowanego kartonika. Uczniowie na przerwach z dużym zainteresowaniem rozwiązywali łamigłówki. Swoje rozwiązania zadań zdecydowało się wrzucić 48 osób z klas 4-8.
Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami za aktywność z matematyki oraz punktami z zachowania.

Szkolny Dzień Matematyki przygotowały i przeprowadziły Pani Justyna Miłosz i Pani Agnieszka Żochowska.

Dzień Świętego Patryka

Dnia 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Uczniowie z klasy 4 przygotowali przedstawienie pt. "Legenda o Świętym Patryku". Obejrzeliśmy wspólnie film o obchodach irlandzkiego święta, a następnie klasy brały udział w quizie. Zostały też ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy kapelusz Leprechauna w kategorii klas 4-8. Uczniowie z klasy 5 przygotowali stół ze słodkościami oraz stoisko do malowania buziek.

29.02. 1944 r. – 29.02.2024 r.
80 rocznica walk Partyzantów Zgrupowania
„Gryf Pomorski” z Koleczkowa i Bojana nad Sleżą
i
60 rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich
w Koleczkowie

Szanowni Państwo!
Dziękujmy darczyńcom, przyjaciołom szkoły i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tak pięknym miejscu i okolicznościach mogliśmy obchodzić naszą uroczystość.
Dziękujemy Panu Ryszardowi Kalkowskiemu Wójtowi gminy Szemud i jego współpracownikom, Proboszczowi Parafii pw. Św. Szymona z Lipnicy w Koleczkowie, Sołtysowi Koleczkowa Panu Leszkowi Liebonowi, Radnemu Koleczkowa Panu Sławomirowi Skibie, Paniom z Koła Gospodyń w Koleczkowie, Radzie Rodziców Szkoły, autorom hymnu szkolnego: słowa Pani Ida Czaja, muzyka Pan Jerzy Stachurski.
Dziękujemy wszystkim Współpracownikom, Nauczycielom i Uczniom za trud i włożoną pracę.
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koleczkowie

Walentynki

Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten, wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową.
Uczniowie klas I-III wraz z uczniami klas IV- VIII, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie, dzieci z klas drugich – rozdawały pocztę w czasie zajęć lekcyjnych.
Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły .Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Koleczkowie. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się 22 stycznia 2024r., została przygotowana przez klasy I-III. Goście licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. W pięknie udekorowanym holu szkoły, mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności muzyczne. Czcigodni goście ze wzruszeniem włączyli się w wspólny śpiew. W drugiej części uroczystości goście wysłuchali czułych słów kierowanych pod ich adresem, otrzymali laurki i portrety Dziadków wykonane samodzielnie przez ich pociechy. Na zakończenie dziecięcych występów dyrektor szkoły w ciepłych słowach podziękował dzieciom, wychowawcom klas I-III za przygotowany program, pogratulował czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt. Życzył Seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, za co oczywiście dziękujemy, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości... Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Wychowawczynie klas I – III

Konkurs na najładniej udekorowane drzwi do sal lekcyjnych.

Rodzice przedstawili następujące wyniki:
1 miejsce - sala nr.11/ klasa 4
2 miejsce - sala nr.6/klasa 2 - sala nr 1/klasa1 - sala nr.5/ klasa 3
3 miejsce - sala nr.10 /klasa 6
4 miejsce- sala nr.12 / klasa 5
Wyróżnienia klasy 7 i 8
Gratulujemy:)

UROCZYSTY APEL- OGŁOSZENIE WYNIKÓW RÓŻNYCH KONKURSÓW

Wszystkim uczniom gratulujemy 🙂

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Kiermasz świąteczny i Jasełka już za nami. W czwartek 14 grudnia rozpoczęliśmy szkolne obchody Świąt Bożego Narodzenia. Na początek zgromadziliśmy się na holu szkolnym, gdzie uczniowie, przygotowani prze panią katechetkę Marlenę Miotke, wystąpili z przedstawieniem jasełkowym. Po Jasełkach Pani Wicedyrektor Joanna Kudlicka złożyła wszystkim obecnym – rodzicom, dziadkom i dzieciom, życzenia świąteczne, po czym zgromadzeni udali się na kiermasz. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice bardzo się zaangażowali z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, upominki… wykonane przez dzieci, rodziców czy tez babcie. Były też różne pyszne domowe ciasta, gofry, fontanna czekoladowa, tosty, paszteciki i barszczyk. Wszystko było takie piękne, że aż szkoda było sprzedawać. Dziękujemy również rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta. Cały dochód zostanie przeznaczony dla naszych dzieci. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli Rade Rodziców. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności podczas zakupów, a także szczodrości i życzliwości dla nas i tego co wspólnie robimy. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. Szkoda, że nie jesteśmy w stanie wymienić każdego z imienia i nazwiska.
Dziękujemy 
Dyrekcja ZSP Koleczkowo
wraz z wychowawcami klas I - VIII

"Titanic- Historia Nieznana"
spotkanie z Wolontariuszem Maciejem Skrzypczakiem.

Któż z nas nie zna tragicznych losów bohaterów słynnego filmu Jamesa Camerona z tonącego Titanica? Na początku XX wieku Titanic był największym na świecie pływającym hotelem. Po raz pierwszy wypłynął z portu w Southampton w rejs do Nowego Jorku 10 kwietnia 1912 roku. Dokładnie cztery dni później zderzył się z górą lodową i zatonął. Z 2207 osób na pokładzie przeżyło jedynie 712. Od tamtego czasu wrak statku budził ogromne zainteresowanie badaczy. Siedemdziesiąt lat po katastrofie, 1 września 1985 roku, francusko-amerykańska ekspedycja jako pierwsza zaprezentowała film z zatopionego parowca. Ich aktywność stanowiła inspirację dla kolejnych ekspedycji. W ślad za nią ruszyła kolejna przygotowana przez RMS Titanic INC z wyłącznym prawem do eksploracji wraku.
Prelekcję o prawdziwej historii tego statku w naszej szkole przedstawił Maciej Skrzypczak z Wejherowa, wielki pasjonat historii Titanica.W ciągu tego czasu pan Maciej nakreślił uczniom klas I- III historię Titanica, począwszy od budowy statku, po pamiętny rejs. Dzieci słuchały z zainteresowaniem.
Dziękujemy 
Dyrekcja ZSP Koleczkowo
wraz z wychowawcami klas I-III

Warsztaty w klasach I-III

11 grudnia dzieci z klas I - III wzięły udział w świątecznych warsztatach - malowanie kubeczków. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do pracy.

Mikołajki

Mikołajki 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana chodzili po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitała do naszej szkoły Pani Dyrektor ze Świętym Mikołajem. Dzieci witały Ją z ogromnym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

Przygotowania klas I-III do kiermaszu świątecznego

Światowy Dzień Pluszowego Misia

23 listopada br. uczniowie klas I-III świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Uczniowie poznali historię święta, wykonali prace plastyczne, rozwiązywali quizy, przygotowywali maski o wizerunku misia. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Wycieczka do Bydgoszczy

5 października odbyła się wycieczka do Bydgoszczy dla klas IV i V. Pomimo tego, że dzieci musiały wstać bardzo wcześnie, wszystkim dopisywał niesamowity humor i podekscytowanie. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Klasa IV w postaci gry terenowej poznawała historię miasta oraz zwiedzała przepiękną odrestaurowaną starówkę bydgoską, natomiast klasa V udała się w ekscytujący rejs po Brdzie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum historii brudu i mydła, gdzie uczniowie wykonali w trakcie warsztatów własne zapachowe przybory toaletowe. Dowiedzieli się również, jak ludzie na przestrzeni wieków dbali o higienę osobistą. Było to fascynujące doświadczenie. Wygłodniali udaliśmy się na wspólny obiad. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem było Exploseum, gdzie poznaliśmy tajniki przygotowywania roztworów bombowych oraz poznaliśmy smutną historię tego miejsca. Następnie, zmęczeni, ale usatysfakcjonowani udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klasy 6 i klasy 8 od środy do czwartku, tj. w dniach 15-16 listopada br. przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyjazd dofinansowany był z programu pn. "Poznaj Polskę". Uczniowie mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w naszej stolicy. 
Relacja ucznia:

Dwudniowa wycieczka do Warszawy rozpoczęła się o 4:50 zbiórką. Wyjazd do Warszawy, nastąpił o godzinie 5:00 rano i w przeciągu 6 godzin z dwoma 20 minutowymi przerwamy bez żadnych problemów dotarliśmy do Warszawy.

Pierwszą atrakcję jaką ujrzeliśmy po dojechaniu do Warszawy, było Centrum Nauki Kopernik. W którym mogliśmy obejrzeć film "Rewolucja Kopernika" Który poświęcony był odkryciom naszego najwybitniejszego astronoma .Później w tym samym centrum, do godziny 14 mieliśmy możliwość zwiedzić wystawę naukową, na której można było zobaczyć wiele interesujących eksperymentów.

Drugim punktem zwiedzania Warszawy, był godzinny spacer po starówce w Warszawie w trakcie którego mieliśmy okazję zobaczyć szereg interesujących eksponatów takich jak: Pomnik małego powstańca, kolumnę Zygmunta czy Zamek Królewski. 

Ostatnią atrakcją jaką zwiedziliśmy tego dnia  był  stadion narodowy, który mieliśmy możliwość dokładnie zwiedzić w ciągu godziny z przewodnikiem, w trakcie zwiedzania mogliśmy zobaczyć m.in murawę, szatnię reprezentacji Polski i centrum prasowe. 

Do Hotelu "Ibis" dotarliśmy około godziny 18. Po zjedzonej obiadokolacji zakończyliśmy ten dzień.

Następny dzień czyli 16 Listopada rozpoczęliśmy o godzinie 7:30 śniadaniem. Później od 8:30 do 9:30 zwiedzaliśmy cmentarz wojskowy na Powązkach, wraz z pasjonującym przewodnikiem. Który był w stanie nas zaciekawić, opowiadając nam historię o pochowanych na cmentarzu powstańcach Warszawskich. 

Około godziny 11:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie pięknych Łazienek Królewskich z tym samym panem przewodnikiem. Który szczegółowo opowiadał nam o historii łazienek i  wywołał w ten sposób nielada zainteresowanie. 

Ostatnim punktem wycieczki była podróż  metrem i spacer po starówce w trakcie której mieliśmy możliwość zwiedzić ją po raz drugi. Tym razem nieco bardziej dokładnie. 

Około godziny 15:00 nastąpił wyjazd Autokaru z Warszawy, do Koleczkowa dotarliśmy o godzinie 21:00 Kończąc w ten sposób całą wycieczkę do Warszawy.