Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 25 czerwca

Uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu narodowego i powitania zaproszonego gościa – księdza proboszcza Romana Nalezińskiego. Odczytano życzenia i podziękowania za pracę Wójta Gminy Szemud. Następnie głos zabrała pani dyrektor, Hanna Garbowska, kierując słowa do ósmoklasistów i życząc im dużo sukcesów w dalszej edukacji. Również ksiądz proboszcz zwracając się do absolwentów, przywołał między innymi słowa świętego Jana Pawła II mówiąc, że trzeba od siebie dużo wymagać, nawet gdyby inni nie wymagali. W dalszej części uroczystości uczniowie z wysokimi wynikami w nauce otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Naszych absolwentów pożegnali uczniowie klasy siódmej, recytując dowcipne rymowanki o każdej osobie, a wybrani uczniowie klas młodszych wręczyli wszystkim absolwentom upominki. Na zakończenie przedstawiciele klasy ósmej podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie, a przewodnicząca Samorządu Szkolnego zaśpiewała dla wszystkich piosenkę. Mamy nadzieję, że każdy z uczniów będzie dobrze wspominał lata spędzone w tej szkole. Życzymy wszystkim udanych wakacji i sukcesów w dalszej edukacji.

Zakończenie klas I-III

” Szczęśliwej drogi juz czas”…..czas na odpoczynek, czas na wakacje.

Zakończył się kolejny rok szkolny pracy uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Koleczkowie.  Uczniowie klas I-III, spotkali się ze swoimi wychowawcami po raz ostatni w tym roku szkolnym. Uczniowie klasy trzeciej ze łzami w oczach ze wzruszenia,  zakończyli naukę w pierwszym etapie edukacyjnym. Dzieci zostały obdarowane wspaniałymi upominkami od swoich kolegów. Po otrzymaniu świadectw i wręczeniu nagród, dzieci z wielką radością wybiegły na spotkanie z wakacyjną przygodą.

Język Kaszubski

„Aby umilić czas wakacji uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia z języka kaszubskiego otrzymali upominki z motywami naszego regionu”.

Wycieczka do Grabowca

W środę 16 czerwca uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego pojechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Wysokiej Górce” w Grabowcu. Na miejscu na uczniów czekały atrakcje, takie jak: jazda konna czy zajęcia plastyczne z techniką decoupage. Jednak najwięcej emocji wywołała pizza, którą uczniowe samodzielnie przygotowali. Została wypieczona w prawdziwym włoskim piecu opalanym drewnem. Zabawy oraz gry zespołowe na świeżym powietrzu były idealnym zakończeniem emocjonującego dnia.

Bezpieczne wakacje

W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z mł. asp. Karolem Walkusz (gm. Szemud), obejmujący teren wsi: Koleczkowo. Prelekcja dotyczyła bezpiecznego letniego wypoczynku i poruszania się po drogach.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 11 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, które będą im przypominać o tym wydarzeniu.

​Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

​Monika Foigt

Dnia 15.06.21 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Kustosz w Koleczkowie.

Dzieci uczestniczyły w karmieniu zwierząt, zbierały jajka, oglądały małe gołębie oraz kurczaki. Później w ogródku swojej koleżanki siały rzodkiewkę. Pobyt w gospodarstwie zakończyła zabawa piknikowa na placu zabaw.

Nagrodzeni w konkursie na zakładkę do książki

Zajęcia szachowe w plenerze

Dzień Dziecka w ZSP Koleczkowo

W dniu 1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów wywołały konkurencje sportowe, zabawy na „dmuchańcach”, samochód Straży Pożarnej i jedzenie waty cukrowej.
W międzyczasie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wcześniej smakołyki.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i organizacji dzisiejszego dnia:
Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich, Radzie Rodziców Przedszkola Samorządowego w Koleczkowie, Sołectwu Koleczkowo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego święta!
Linki z filmikami:

https://youtu.be/PsXGSjEJW1Q
https://youtu.be/YaTAQQL9OZM
https://youtu.be/4PQ4t4xIVXc
https://youtu.be/lHPC-y9O4Xw

https://youtu.be/bM1Qxg4_ptM
https://youtu.be/fFsz-msEHbU
https://youtu.be/BwLWuQHwAx8

Zapraszamy do fotorelacji 🙂

Dzień Dziecka w klasach I-III

W poniedziałek 31 maja klasy młodsze z naszej szkoły w Koleczkowie wyruszyły na zorganizowane przez wychowawczynie ”podchody „ogólnie o godzinie 08:30 uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą wyruszyli do pobliskiego lasu aby odszukać stanowiska i wykonać zadania. Potem wyruszyła klasa druga i jako ostatnia poszła na poszukiwania klasa najstarsza. Leśna zabawa znalazła swoje zakończenie na placu zabaw przy boisku w Koleczkowie tam czekała na dzieci smaczna niespodzianka w postaci gorącej pizzy oraz atrakcyjne zabawy piknikowe. Następnie wyruszyliśmy do szkoły bardzo zmęczeni ale uśmiechnięci ten dzień dzieci zapamiętały jaką najcudowniejszy dzień w roku pełen uśmiechu radości i przyjemności.
Linki z filmikami:

https://liblink.pl/W0evOy3Ys6
https://liblink.pl/b0ez7ZsO60
https://liblink.pl/tKfqucItyz
https://liblink.pl/OiIUXtTMF1
https://liblink.pl/9kHmDaNpf2
https://liblink.pl/59ubg1BwHH
https://liblink.pl/GXrUhVwqKH

Dzień Rodziny

Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zorganizowania występów uczniów w inny niż dotychczas sposób. Z okazji Dnia Mamy i Taty nasze klasy I-III zorganizowały dla swoich rodziców „Dzień Rodziny”.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały występ dla Rodziców. Zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej dzieci zabrały laurki do swych domów dla Rodziców. Część artystyczną przedstawiamy poniżej.

Klasa III-
https://drive.google.com/file/d/1wKeBeLYwBHdXBRyCyNRoCOV9EFu-fYwl/view?usp=drivesdk

Klasa I –
https://drive.google.com/file/d/1miC23V5qGrE5eY6VZ0SwbdRQIKPP3t3w/view?usp=drivesdk

Klasa II –
https://drive.google.com/file/d/1FrrNHBdQWwUC9VBS-2JidSEKzjaok97b/view?usp=drivesdk

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Dnia 22 kwietnia 2021r. (tj. czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Obchody Świąt Majowych

Patriotyzmu i miłości do Ojczyzny należy uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dlatego z okazji Świąt, które przypadają na początku maja, w Naszej Placówce odbył się uroczysty apel – krótka lekcja historii na temat szacunku dla godła, hymnu, flagi i języka polskiego, w której uczniowie szkoły Podstawowej w Koleczkowie przypomnieli historię świąt majowych. Flagi, kotyliony, odświętne stroje – tak wyglądała Nasza Szkoła 4 maja 2021r.
W odświętnej scenerii odśpiewano hymn państwowy.

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi 2021 roku obchodziliśmy w czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jest to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone rok w rok począwszy od 1970 roku. Jako pierwszy z inicjatywą ustanowienia Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO – miało to miejsce w 1969 roku, do Polski inicjatywa ta dotarła dopiero w 1990 roku.

W porównaniu do poprzednich lat, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy przenieść się do świata wirtualnego. Z pomocą rodziców uczniowie klasy II mogli pokazać jak dbają o naszą Planetę, za co bardzo dziękuję.

Wychowawca klasy II

Kodowanie na dywanie

To zajęcia kierowane do uczniów klas 1 – 3. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Dzień Patrona Szkoły

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie spędzając wspólnie czas JEDNOCZĄ SIĘ. Szkoła to również tradycje. Jedną z nich jest Dzień Patrona. W dniu 1 marca 2021 r. kolejny już raz obchodziliśmy to nasze święto – święto społeczności szkolnej. Dla nas jest to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem Szkoły, którymi są Partyzanci Kaszubscy. Ten rok jest inny – wyjątkowy. Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zorganizowania obchodów naszego święta w inny niż dotychczas sposób. Dzień Patrona Szkoły, nawet w tak trudnej sytuacji przybrał jednak uroczysty charakter. Przed Szkołą została wywieszona flaga państwowa a uczniowie klas I-III stojąc przed pomnikiem Partyzantów Kaszubskich, uczcili chwilą ciszy. 1 marca był dniem pełnym radości i głębokich przeżyć. Uczniowie spędzili ten dzień pod opieką wychowawców w swoich klasach. Mimo pewnego rodzaju „odosobnienia” byliśmy RAZEM jako SPOŁECZNOŚĆ – w poczuciu wspólnoty przeżyliśmy naszą uroczystość.

Walentynki

14 lutego klasa II obchodziła jak co roku Walentynki. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek. Wszędzie były rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddawały romantyczny nastrój, a uczniowie mieli na sobie coś czerwonego. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. Dzień był pełny wrażeń z tego powodu ,iż to właśnie w ten dzień wraz z walentynkami został wylany „ocean miłości”. Pytając uczniów o zdanie na temat walentynek, większość była zachwycona tym dniem. Apel który został przeprowadzony w czasie lekcji był momentem na który wszyscy czekali.

Narodowe święto niepodległości

16.11.2020

Lekcja plastyki w klasie drugiej

05.11.2020

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

16.10.2020

Dzień edukacji narodowej

15.10.2020

Pasowanie na ucznia

14.10.2020

wycieczka dla uczniów uczęszczających na język kaszubski

12.10.2020

SPOTKANIE Z AUTOREM

25.09.2020

Wycieczka do Grabowca

W środę 16 czerwca uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego pojechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Wysokiej Górce” w Grabowcu. Na miejscu na uczniów czekały atrakcje, takie jak: jazda konna czy zajęcia plastyczne z techniką decoupage. Jednak najwięcej emocji wywołała pizza, którą uczniowe samodzielnie przygotowali. Została wypieczona w prawdziwym włoskim piecu opalanym drewnem. Zabawy oraz gry zespołowe na świeżym powietrzu były idealnym zakończeniem emocjonującego dnia.

Bezpieczne wakacje

W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z mł. asp. Karolem Walkusz (gm. Szemud), obejmujący teren wsi: Koleczkowo. Prelekcja dotyczyła bezpiecznego letniego wypoczynku i poruszania się po drogach.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 11 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, które będą im przypominać o tym wydarzeniu.

​Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

​Monika Foigt

Dnia 15.06.21 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Kustosz w Koleczkowie.

Dzieci uczestniczyły w karmieniu zwierząt, zbierały jajka, oglądały małe gołębie oraz kurczaki. Później w ogródku swojej koleżanki siały rzodkiewkę. Pobyt w gospodarstwie zakończyła zabawa piknikowa na placu zabaw.

Nagrodzeni w konkursie na zakładkę do książki

Zajęcia szachowe w plenerze

Dzień Dziecka w ZSP Koleczkowo

W dniu 1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów wywołały konkurencje sportowe, zabawy na „dmuchańcach”, samochód Straży Pożarnej i jedzenie waty cukrowej.
W międzyczasie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wcześniej smakołyki.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i organizacji dzisiejszego dnia:
Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich, Radzie Rodziców Przedszkola Samorządowego w Koleczkowie, Sołectwu Koleczkowo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego święta!
Linki z filmikami:

https://youtu.be/PsXGSjEJW1Q
https://youtu.be/YaTAQQL9OZM
https://youtu.be/4PQ4t4xIVXc
https://youtu.be/lHPC-y9O4Xw

https://youtu.be/bM1Qxg4_ptM
https://youtu.be/fFsz-msEHbU
https://youtu.be/BwLWuQHwAx8

Zapraszamy do fotorelacji 🙂

Dzień Dziecka w klasach I-III

W poniedziałek 31 maja klasy młodsze z naszej szkoły w Koleczkowie wyruszyły na zorganizowane przez wychowawczynie ”podchody „ogólnie o godzinie 08:30 uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą wyruszyli do pobliskiego lasu aby odszukać stanowiska i wykonać zadania. Potem wyruszyła klasa druga i jako ostatnia poszła na poszukiwania klasa najstarsza. Leśna zabawa znalazła swoje zakończenie na placu zabaw przy boisku w Koleczkowie tam czekała na dzieci smaczna niespodzianka w postaci gorącej pizzy oraz atrakcyjne zabawy piknikowe. Następnie wyruszyliśmy do szkoły bardzo zmęczeni ale uśmiechnięci ten dzień dzieci zapamiętały jaką najcudowniejszy dzień w roku pełen uśmiechu radości i przyjemności.
Linki z filmikami:

https://liblink.pl/W0evOy3Ys6
https://liblink.pl/b0ez7ZsO60
https://liblink.pl/tKfqucItyz
https://liblink.pl/OiIUXtTMF1
https://liblink.pl/9kHmDaNpf2
https://liblink.pl/59ubg1BwHH
https://liblink.pl/GXrUhVwqKH

Dzień Rodziny

Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zorganizowania występów uczniów w inny niż dotychczas sposób. Z okazji Dnia Mamy i Taty nasze klasy I-III zorganizowały dla swoich rodziców „Dzień Rodziny”.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały występ dla Rodziców. Zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej dzieci zabrały laurki do swych domów dla Rodziców. Część artystyczną przedstawiamy poniżej.

Klasa III-
https://drive.google.com/file/d/1wKeBeLYwBHdXBRyCyNRoCOV9EFu-fYwl/view?usp=drivesdk

Klasa I –
https://drive.google.com/file/d/1miC23V5qGrE5eY6VZ0SwbdRQIKPP3t3w/view?usp=drivesdk

Klasa II –
https://drive.google.com/file/d/1FrrNHBdQWwUC9VBS-2JidSEKzjaok97b/view?usp=drivesdk

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Dnia 22 kwietnia 2021r. (tj. czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Obchody Świąt Majowych

Patriotyzmu i miłości do Ojczyzny należy uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dlatego z okazji Świąt, które przypadają na początku maja, w Naszej Placówce odbył się uroczysty apel – krótka lekcja historii na temat szacunku dla godła, hymnu, flagi i języka polskiego, w której uczniowie szkoły Podstawowej w Koleczkowie przypomnieli historię świąt majowych. Flagi, kotyliony, odświętne stroje – tak wyglądała Nasza Szkoła 4 maja 2021r.
W odświętnej scenerii odśpiewano hymn państwowy.

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi 2021 roku obchodziliśmy w czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jest to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone rok w rok począwszy od 1970 roku. Jako pierwszy z inicjatywą ustanowienia Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO – miało to miejsce w 1969 roku, do Polski inicjatywa ta dotarła dopiero w 1990 roku.

W porównaniu do poprzednich lat, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy przenieść się do świata wirtualnego. Z pomocą rodziców uczniowie klasy II mogli pokazać jak dbają o naszą Planetę, za co bardzo dziękuję.

Wychowawca klasy II

Kodowanie na dywanie

To zajęcia kierowane do uczniów klas 1 – 3. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Dzień Patrona Szkoły

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie spędzając wspólnie czas JEDNOCZĄ SIĘ. Szkoła to również tradycje. Jedną z nich jest Dzień Patrona. W dniu 1 marca 2021 r. kolejny już raz obchodziliśmy to nasze święto – święto społeczności szkolnej. Dla nas jest to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem Szkoły, którymi są Partyzanci Kaszubscy. Ten rok jest inny – wyjątkowy. Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do zorganizowania obchodów naszego święta w inny niż dotychczas sposób. Dzień Patrona Szkoły, nawet w tak trudnej sytuacji przybrał jednak uroczysty charakter. Przed Szkołą została wywieszona flaga państwowa a uczniowie klas I-III stojąc przed pomnikiem Partyzantów Kaszubskich, uczcili chwilą ciszy. 1 marca był dniem pełnym radości i głębokich przeżyć. Uczniowie spędzili ten dzień pod opieką wychowawców w swoich klasach. Mimo pewnego rodzaju „odosobnienia” byliśmy RAZEM jako SPOŁECZNOŚĆ – w poczuciu wspólnoty przeżyliśmy naszą uroczystość.

Walentynki

14 lutego klasa II obchodziła jak co roku Walentynki. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek. Wszędzie były rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddawały romantyczny nastrój, a uczniowie mieli na sobie coś czerwonego. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. Dzień był pełny wrażeń z tego powodu ,iż to właśnie w ten dzień wraz z walentynkami został wylany „ocean miłości”. Pytając uczniów o zdanie na temat walentynek, większość była zachwycona tym dniem. Apel który został przeprowadzony w czasie lekcji był momentem na który wszyscy czekali.

Narodowe święto niepodległości

16.11.2020

Lekcja plastyki w klasie drugiej

05.11.2020

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

16.10.2020

Dzień edukacji narodowej

15.10.2020