Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

W ramach obchodów tego święta biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów klasy IV lekcję biblioteczną za pośrednictwem komunikatora MS Teams. Czwartoklasiści podczas zajęć poznali historię książki w pigułce, przekonali się o zaletach czytania oraz opowiedzieli o swoich doświadczeniach czytelniczych. Klasa wykazała się nieprzeciętną wiedzą oraz niebywałą aktywnością.

Uczniowie pozostałych klas w ramach Światowego Dnia Książki i promowania czytelnictwa włączyli się w akcję „Uwiecznij swoje chwile z książką”.  Tak prezentuje się galeria nadesłanych prac.

Monika Foigt

Udostępnij

Udostępnij na Facebook