Pomorski Konkurs Muzyczny „Więcej niż Słowa”

W piątek 29 września odbył się II etap Pomorskiego Konkursu Muzycznego „Więcej niż Słowa” organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku wraz z Partnerami: Akademią Muzyczną w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem Wspierania Kultury „Tak Trzeba” dla uczniów pomorskich szkół podstawowych (klasy VI – VIII) i ponadpodstawowych pod Patronatem Wojewody Pomorskiego.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

A. chór szkolny a capella lub z akompaniamentem we własnej aranżacji;

B. tercet/kwartet wokalny a capella lub trio/kwartet wokalno-instrumentalny we własnej aranżacji;

C. solista/duet/tercet/kwartet z akompaniamentem lub/i z chórem szkolnym, we własnej aranżacji.

Chór Essa ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie zaprezentował się wspaniale w kategorii A.
Rozstrzygnięcie konkursu i koncert laureatów odbędzie się w sobotę 7 października br. na uroczystej Gali w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na którą są zaproszeni rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele i wszyscy sympatycy chóru.

Gratulujemy serdecznie wykonawcom i dyrygentowi p. Hannie Podlaskiej oraz p. Aleksandrze Monko-Allen, znanej pianistce jazzowej, która gościnnie akompaniowała chórowi.

Życzymy powodzenia!

Udostępnij

Udostępnij na Facebook