Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarza Katarzynę Bańkę- Ciesielską, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Uroczystość odbyła się 28 marca. Młodzi czytelnicy obejrzeli przedstawienie przygotowanie przez starszych uczniów klas III, IV i V. Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki, złożeniem czytelniczej przysięgi dzieci otrzymały dyplomy i zakładki do samodzielnego ozdobienia. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

„My uczniowie pierwszej klasy

Tobie książko przyrzekamy

Że szanować Cię będziemy

Krzywdy zrobić Ci nie damy

Obowiązków czytelnika

Przestrzegać będziemy pilnie

I z Twych rad i z Twych mądrości

Od dziś korzystać usilnie.”

Udostępnij

Udostępnij na Facebook