Na znak solidarności – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Biblioteka szkolna zachęca do włączenia się w obchody „Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”, który jest obchodzony 21 marca. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną wady genetycznej nazywanej trisomią 21 jest trzeci chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosomów. Tego dnia szczególnie promowane są prawa osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Znakiem solidarności i tolerancji  jest założenie skarpetek nie do pary.  W tym roku proponujemy  zaangażowanie się w akcję w formie zdalnej.

Załóż kolorowe skarpetki, zrób zdjęcie i wyślij na adres mailowy:  biblioteka.koleczkowo@gmail.com

Ja stworzę galerię. 

Na Wasze prace czekam do 21 marca br. 

Monika Foigt

 

Udostępnij

Udostępnij na Facebook