Dzień Matematyki 14 marca 2024 r.

W ramach obchodów szkolnego Dnia Matematyki zorganizowano:

  1. Konkurs dla klas 1-8 na najbardziej pomysłowe przebranie lub nakrycie głowy o symbolice matematycznej i ekologiczno-matematycznej w sensie wykorzystania materiałów już zużytych wcześniej, plastiki, papier, itp.

W kategorii klas 1-3

1 miejsce – Oliwia Bieszke kl. 3

2 miejsce – Karol Zaklicki kl. 2

3 miejsce – Katarzyna Hallmann kl. 2

W kategorii klas 4-8

1 miejsce – Fabian Wysocki kl. 5

2 miejsce – Tymon Wasiak kl. 5

3 miejsce – Konrad Hallmann kl. 5

  1. Konkurs rozwiązywania łamigłówek matematycznych dla klas 4-8.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 6 łamigłówek matematycznych. Zadania były ukryte pod kodami QR i wywieszone na tablicy         w holu szkolnym. Przez cały dzień dzieci mogły wrzucać rozwiązania do specjalnie w tym celu przygotowanego kartonika. Uczniowie na przerwach z dużym zainteresowaniem rozwiązywali łamigłówki.

Swoje rozwiązania zadań zdecydowało się przekazać 48 osób z klas 4-8.

Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami za aktywność z matematyki oraz punktami z zachowania.

Szkolny Dzień Matematyki przygotowały i przeprowadziły Pani Justyna Miłosz i Pani Agnieszka Żochowska dziękujemy serdecznie!

Udostępnij

Udostępnij na Facebook