11 listopada

Na pamiątkę rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada odbywają się uroczystości. W naszej szkole również odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel miał przypomnieć ciężkie czasy i wzbudzić w nas refleksje.
To Święto sprawia również, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, gościliśmy wyjątkowe osoby: panią Emilię Maćkowiak, która jest współzałożycielką i wieloletnią prezes Stowarzyszenia Gdańska Rodzina Katyńska (od 2011 roku prezes honorowy). Została odznaczona między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Autorka książki „Prawda, pamięć, pojednanie, Gdańska Rodzina Katyńska (1988–2011). Panel dyskusyjny poprowadziła towarzysząca pani Emilii, jej przyjaciółka a także założycielka Stowarzyszenia Miłośników Pieśni Patriotycznej, pani Urszula Roguska. Tak ważnych gości powitał również Wójt Gminy Szemud pan Ryszard Kalkowski oraz  Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Szemud pani Iwona Piastowska.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook