WYCIECZKA DO ZOO

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt m.in.: wielbłądy, sępy, lamy, foki, pingwiny… Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Przedszkolaki wykazały się dużą wytrwałością, ponieważ ZOO przemierzaliśmy pieszo. W ramach przerwy urządziliśmy sobie piknik na trawie, a niespodzianką na zakończenie wyprawy był pobyt na placu zabaw.

Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców. Poradziły sobie świetnie!

Udostępnij

Udostępnij na Facebook