WIZYTA W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W piątek 26.03.2021r. grupa „Motyli” wybrała się do biblioteki szkolnej . W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Monika opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą zagadki przygotowane przez Panią Monikę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki zakładki do książek, naklejki, kolorowanki oraz książeczki dotyczące pierwszej pomocy. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook