„WIELKANOCNY STROIK” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W dniach 28.03 -8.04.2022 w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny.

Chętne przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami mogły wykonać stroiki wielkanocne w formie przestrzennej ( stojące, leżące, wiszące). Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej dzieci, powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych, jak i rozwijanie wrażliwości estetycznej. Wśród prac można było znaleźć stroiki zrobione na deskach, w koszykach, w szkle oraz wiszące. Większość elementów było wykonanych ręcznie z użyciem bibuły, wstążek, wydmuszek, a  także pojawiły się tam  elementy roślinne- rzeżucha, bukszpan, bazie, forsycje. Niezwykle interesujące były  doniczki wykonane z wydmuszek, czy owce zrobione z popcornu. Dzięki stroikom poczuliśmy klimat wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na konkurs zostało dostarczonych  15 stoików. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe i wykonane z niezwykłą starannością. Komisja wzięła pod uwagę takie kryteria, jak: zgodność tematyczna, pomysłowość, inwencja twórcza, oryginalność oraz różnorodność użytych materiałów.

Przyznano 3 nagrody główne,  pozostałe prace otrzymały wyróżnienia. Dzieci dostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Malesa, drugie miejsce Witold Bieszke              a trzecie Antoni Kustusz.

08.04.2022 stroiki zostały dostarczone do Stowarzyszenia  Edukatorów i Terapeutów Zaczarowani w Koleczkowie, które wspiera osoby potrzebujące. Stroiki wykonane przez nasze kochane przedszkolaki sprawiły, że podopieczni  Stowarzyszenia poczuli odrobinę radości i zainteresowania, a ozdoby pięknie udekorowały wnętrza placówki.

Bardzo dziękujemy dzieciom oraz  ich rodzicom za udział w konkursie :za zaangażowanie, poświęcony czas oraz kreatywność.

Gratulujemy!

 

 
 

Udostępnij

Udostępnij na Facebook