„Rybka spełniająca dziecięce ciekawostki” -projekt w grupie „Motylki”

Życie roślin i zwierząt w środowisku wodnym zawsze nas zaciekawia i fascynuje. W wędrówkach badawczych będziemy skupieni na eksploracji świata podwodnego. Skierujemy działania dzieci na poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane z rybami, a szczególnie na poznanie środowiska, w którym żyją. Jesteśmy po I etapie projektu -wybór tematu „Ryby” – Pani poinformowała przedszkolaki o ważnym wydarzeniu zakładamy akwarium. W przedszkolu pojawiło się akwarium. Wiadomości nasycone dużą dawką entuzjazmu sukcesywnie rozbudzały ciekawość dzieci. W ten sposób zasugerowanie realizacji projektu „Ryby” stało się naturalnym krokiem do podjęcia działań badawczych w tym obszarze. Po akceptacji tematu projektu badawczego przez wszystkie dzieci poinformowaliśmy o tym rodziców. Dzieci wręczyły rodzicom wykonane przez siebie wizytówki informacyjne. Nadaliśmy imię naszej rybce- „Błękitny Felek”. Rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci – przekazanie przez nauczyciela informacji o zauważeniu ciekawego miejsca, które jest ściśle związane z tematem naszych poszukiwań – sklep zoologiczny. „Motylkom” bardzo podobały się zajęcia z niecierpliwością czekają na więcej.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook