Rybka spełniająca dziecięce ciekawostki – IV zajęcia z projektu u „Motylków”

Motylki na początku zajęć obejrzały film edukacyjny pt.,, Podwodny świat zwierząt” i posłuchały piosenki pt.,, Morskie plotki”. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w morzu. Są to m. in. szprotka, ośmiornica, orka, śledź, meduza, łosoś, wieloryb,krewetka, dorsz, makrela,delfin,rekin,węgorz . Zadaniem Motylków było rozpoznanie zwierząt po kształtach. Ciekawe czy rozpoznasz kształty? To zadanie nie sprawiło dzieciom trudności. Bez problemu udało im się rozpoznać wszystkie kształty. Rozpoznane zwierzęta to:wieloryb, delfin, rekin, ośmiornica, meduza, krab, konik morski. Dużo radości sprawiło dzieciom ćwiczenie logopedyczne- łowienie rybek za pomocą słomki. Dzieci utrwaliły w ten sposób kolory oraz przeliczanie elementów. Na koniec wykonaliśmy wspólną pracę pt.,, Podwodny świat zwierząt”. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

 

Udostępnij

Udostępnij na Facebook