Rybka spełniająca dziecięce ciekawostki” -II zajęcia z projektu u „Motylków”

Oglądanie książek ze wspaniałymi ilustracjami przedstawiającymi ryby różnego kształtu, koloru i wielkości. Tworzenie siatki wiedzy – „Co już wiemy?” – umieszczamy tu wszystkie informacje przekazane nam przez dzieci na temat „Ryby”. Dzieci w dowolny i najbardziej odpowiedni dla siebie sposób przekazały posiadane informacje na ww. temat. Motylki na zajęciach dowiedziały się m.in. że ryby żyją w wodzie, każda ryba ma ogon, ryby są śliskie, ryby nie mają nóg, bez wody ryby nie mogą żyć, żeby ryby czuły się w wodzie dobrze, woda musi być czysta, niektóre ryby żyją w morzu w słonej wodzie, są specjalne małe rybki, które można mieć w domu w akwarium, ryby mają różny kształt i są też bardzo kolorowe. Na koniec dzieci były podzielone na 2 grupy ich zadaniem było ułożenie rybki z kwadratów i trójkątów. Przedszkolaki jak zwykle z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook