Motylki obchodzą Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci- to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych-bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Dzień Postaci z Bajek to także dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni. Motylki bawiły się przy piosence „Krasnoludek”. Wysłuchały bajki pt. „Calineczka”. Dowiedziały się różnych ciekawostek na temat bajek. Zorganizowano konkurs na najwyższą wieżę z kubków. Konkurs wygrał Czarek. Przedszkolaki zrobiły pracę plastyczną „Cienie królewny i rycerza”. Na koniec „Motylkom” zrobiono pamiątkowe zdjęcia w strojach: Kota w butach, żabki, biedronki oraz bałwanka. To był wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień!

Udostępnij

Udostępnij na Facebook