EKSPERYMENTY Z PRĄDEM W GRUPIE MOTYLI

Dnia 21.05.2021r. w grupie „Motyli” odbyły się eksperymenty. Dzieci poznały sposoby wykorzystania energii przez człowieka, a także co to jest bateria i do czego jest potrzebna. By dzieci mogły lepiej poznać i zrozumieć tajniki energii, Pan Krzysztof przeprowadził kilka eksperymentów.
Pan Krzysztof zbudował dynamo (prądnicę) – napędzane siłą mięśni dłoni wytwarzało prąd – w wyniku czego zamontowana na nim lampka świeciła. Prowadzący pokazał jak dorosły może sprawdzić czy w kontakcie jest prąd – wykorzystał do tego celu – próbnik prądu.
Okazało się, że kiedy utworzyliśmy krąg – popłynął przez nas prąd – lampka na próbniku zapaliła się. Motylom jak zawsze podobały się eksperymenty. Dzieci były zachwycone zajęciami.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne eksperymenty.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook