DZIEŃ DRZEWA I SPRZĄTANIE ŚWIATA U MOTYLKÓW

10.10 jest Światowym Dniem Drzewa. W grupie „Motylki” świętowaliśmy ten dzień razem ze sprzątaniem świata. W tym dniu poruszaliśmy tematykę drzewa. Dzieci poznały ich rodzaje, budowę oraz jego znaczenie dla człowieka i przyrody. Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Zielone serce” J.Pisarskiego. Rozmawialiśmy na temat wiersza. Dużo radości sprawiło dzieciom użycie stetoskopu do posłuchania „serca drzewa”. Zabawa z elementem dramy- „Smutne i wesołe drzewa”. Poprzez ogląd i dotyk dzieci rozpoznawały wybrane gatunki drzew. Motylki chętnie złożyły przysięgę dotyczącą dbania o przyrodę. Na koniec tradycyjnie jak co roku dzieci uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki, wyruszając na akcję, otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę i chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook