DZIEŃ DRZEWA I DRUGIE EKOWYZWANIE

Dzień Drzewa to idealny moment, by poznać tajemnice drzew.  Wiersz Pauliny Krzyżanowskiej SEKRETY DRZEW uzmysłowił dzieciom, jak ważną rolę w przyrodzie odgrywa zwykłe zielone drzewo. Drzewa nie tylko dodają pięknej zielni, ale powietrze wciąż oczyszczają i schronienie zwierzętom dają. Z drzewa papier się uzyskuje i przedmioty, które nas otaczają. Drzewo oddycha, gdy nie ma wody – usycha. Przedszkolaki zapoznały się z produkcją papieru i dowiedziały się, że papier produkuje się z drzew i z makulatury. Wiemy, że drzewa trzeba chronić i oszczędzać papier, dlatego podjęliśmy się drugiego ekokulturalnego wyzwania i stworzyliśmy w sali kącik makulatury. Na naszym drzewie pojawił się kolejny listek. Dzieci wykonały również pracę plastyczną.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook