Wizyta Sówek w aptece

Sówki wraz z wychowawcą oraz Panią Martą wybrały się do pobliskiej apteki „Rodzinnej” w Koleczkowie. Celem wizyty było bliższe poznanie pracy farmaceuty oraz wyglądu i wyposażenia apteki. Przedszkolaki dowiedziały się jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić. Okazało się, że apteka podzielona jest na dwie części: ekspedycja- miejsce, w którym pacjent spotyka się z farmaceutą oraz receptura- miejsce, w którym wykonuje się lekarstwa. Pan farmaceuta objaśnił Sówką co to jest recepta, jak można ją realizować, kto może kupować leki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec wizyty otrzymały witaminki w postaci lizaczków.

Dzieci w podziękowaniu za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas oraz wprowadzenie w tajniki ważnej pracy farmaceuty wręczyły Ekstra Dawkę Supermocy- „Farmaceutolinę Maxxx- na głowę pełną dobrych rad”💝

Udostępnij

Udostępnij na Facebook