艢WI臉TO NIEPODLEG艁O艢CI w grupie 馃惛馃惛馃惛

11 listopada 1918 zapami臋tamy ju偶 na zawsze…W艂a艣nie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyska艂a niepodleg艂o艣膰. Dlatego te偶 ka偶dego roku 11 listopada obchodzimy nasze 艣wi臋to narodowe – 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci. Piel臋gnuj膮c tradycj臋 oraz patriotyzm 10 listopada w naszym przedszkolu obchodzili艣my 105 rocznic臋 odzyskania przez nasz kraj niepodleg艂o艣ci. Z tej okazji wszystkie 呕abki przysz艂y ubrane w barwach bia艂o – czerwonych. Dzieci pozna艂y symbole narodowe: god艂o, flag臋 i hymn. Zapozna艂y si臋 z zasadami kodowania na macie, na kt贸rej zakodowa艂y flag臋 Polski. Zagra艂y r贸wnie偶 w gr臋 planszow膮, w kt贸rej by艂o聽 troch臋 rywalizacji mi臋dzy dru偶ynami. Nie zabrak艂o r贸wnie偶 dzisiaj kart pracy i pracy plastycznej zwi膮zan膮 z tematyk膮 zaj臋膰. Z tej okazji r贸wnie偶 wszystkie grupy przedszkolne zebra艂y si臋, aby uroczy艣cie 艣wi臋towa膰 ten wyj膮tkowy dla Polak贸w czas. Wszyscy z powag膮 i du偶ym skupieniem ogl膮dali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszych grup. R贸wnie偶 wsp贸lnie zosta艂 od艣piewany hymn pa艅stwowy „Mazurek D膮browskiego” pami臋taj膮c przy tym o zachowaniu nale偶ytej postawy. Nasze 艣wi臋towanie zako艅czyli艣my parad膮 po najbli偶szej okolicy przedszkola.

Udost臋pnij

Udost臋pnij na Facebook