艢wiatowy Dzie艅 Owoc贸w馃崚馃崕馃崌 i Warzyw馃崊馃尳馃 w grupie 呕abek 馃惛馃惛馃惛

20 pa藕dziernika to 293 dzie艅 roku. Do ko艅ca tego roku zosta艂o 72 dni. I w艂a艣nie tego dnia obchodzili艣my w grupie 呕abek 艢wiatowy Dzie艅 Owoc贸w i Warzyw. 艢wi臋to to jest obchodzone ka偶dego roku w trzeci pi膮tek pa藕dziernika ju偶 od 10 lat na ca艂ym 艣wiecie. Jego celem jest zwi臋kszenie 艣wiadomo艣ci znaczenia owoc贸w i warzyw w prawid艂owej diecie.

W naszym przedszkolu temat zdrowego od偶ywiania jest zawsze aktualny. Staramy si臋 codziennie , aby w menu przedszkolnym znalaz艂o si臋 zdrowe po偶ywienie w tym owoce i warzywa.

Natomiast w grupie 呕abek 艣wi臋to to by艂o poprzedzone cyklem zaj臋膰 pt. „Jesie艅 w sadzie i ogrodzie”, kt贸rych g艂贸wnym celem by艂o zach臋cenie dzieci do spo偶ywania warzyw i owoc贸w. Wspania艂膮 okazj膮 do tego by艂o degustowanie owocowych d偶em贸w na w艂asnor臋cznie upieczonych gofrach.

Wszystkie zabawy by艂y po艂膮czone z nauk膮 gdzie kr贸lowali bohaterzy dzisiejszego dnia, czyli owoce i warzywa. Nie zabrak艂o Quiz贸w, szukania cieni, przeliczania, 艂膮czenia w pary, domina, rozwi膮zywanua zagadek, rozpoznawania na podstawie dotyku, smaku i zapachu oraz twistera owocowo-warzywnego. Na koniec wybrali艣my si臋 z latarkami do spi偶arni, aby przygotowa膰 j膮 na uzupe艂nienie nowymi zapasami na zim臋. Dzie艅 ten podsumowali艣my prac膮 plastyczn膮 鈥 wykonan膮 technik膮 stemplowania warzywami i owocami.

Zach臋camy wszystkich, aby 艣wi臋towa膰 ka偶dego dnia- jedz膮c warzywa i owoce bogate w witaminy.

 

Udost臋pnij

Udost臋pnij na Facebook