Spotkanie z weterynarzem – poznajemy zawody naszych rodziców

10 marca  do naszej grupy  zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie pan weterynarz –  tata Zosi i Antka.  Celem wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt. Pan Rafał przyniósł ze sobą różne narzędzia, których używa w codziennej pracy.  Dzieci oglądały i dotykały nietypowych przedmiotów i  dzieliły się spostrzeżeniami. Dowiedziały się, jak należy założyć opatrunek na chorą łapkę zwierzątka i  zobaczyły operację – zaszycie brzuszka hipopotama.  Przed operacją wszyscy założyli czepki, maseczki i rękawiczki. Dzieci również leczyły swoje pluszowe zwierzątka, zakładając im kolorowe opatrunki. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu – oprócz zadawanych panu Rafałowi pytań same działały.  Na zakończenie spotkania Pszczółki wręczyły  własnoręcznie wykonaną laurkę. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie, przygotowanie i zaciekawienie dzieci.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook