SPOTKANIE Z POLICJANTEM馃懏馃殦

Dnia 21 maja 2024r. nasze przedszkole odwiedzi艂 wyj膮tkowy go艣膰 – policjant馃懏, kt贸ry przeprowadzi艂 w spos贸b przyst臋pny dla naszych maluch贸w pogadank臋 na temat „Bezpiecze艅stwa w domu, przedszkolu i w kontaktach z nieznajomymi”. W trakcie spotkania dzieci mia艂y okazj臋 dowiedzie膰 si臋 wielu wa偶nych informacji o tym, jak dba膰 o swoje bezpiecze艅stwo w r贸偶nych sytuacjach. Pocz膮wszy o bezpiecze艅stwu w domu pan Policjant podkre艣li艂, jak wa偶ne jest aby dzieci zawsze informowa艂y doros艂ych o swoim miejscu pobytu. Om贸wi艂 r贸wnie偶 podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z urz膮dze艅 elektrycznych oraz unikanie zabaw w takich miejscach jak kuchnia czy 艂azienka. Dzieci dowiedzia艂y si臋, 偶e w razie zagro偶enia powinny natychmiast powiadomi膰 doros艂ego i utrwali艂y numery alarmowe. Najwi臋cej uwagi po艣wi臋cono tematowi kontakt贸w z nieznajomymi. Policjant wyja艣nia艂, 偶e dzieci nie powinny rozmawia膰 z obcymi osobami ani przyjmowa膰 od nich 偶adnych przedmiot贸w. Om贸wi艂 r贸wnie偶, co nale偶y zrobi膰 w sytuacji, gdy kto艣 obcy pr贸buje nawi膮za膰 kontakt z dzie膰mi. Jedn膮 z najwi臋kszych atrakcji tego spotkania by艂o zwiedzania policyjnego samochodu馃殦. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podchodzi艂y do pojazdu, gdzie mia艂y okazj臋 usi膮艣膰 w 艣rodku i zobaczy膰 jego wn臋trze oraz dowiedzie膰 si臋, jakie wyposa偶enie znajduje si臋 w 艣rodku. Na zako艅czenie wizyty dzieci mog艂y zrobi膰 sobie zdj臋cia przy samochodzie policyjnym, co sprawi艂o ogromn膮 rado艣膰.

Dzi臋kujemy Dzielnicowemu asp. Karolowi Walkusz za wizyt臋 i ju偶 czekamy na kolejne spotkanie edukacyjny 馃檪.

Udost臋pnij

Udost臋pnij na Facebook