Spotkanie z marynarzem – poznajemy zawody naszych rodziców

28 kwietnia Pszczółki odwiedził tata Antosia, pan Krzysztof.  Tata Antka dowodzi statkiem,  jest kapitanem. Celem wizyty było poznanie pracy marynarza. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu –  działały w kilkuosobowych grupach. Najpierw na mapach kreśliły szlaki statków, które przewoziły określone towary. Kontenerowiec wiózł sprzęt elektroniczny,   chłodnicowiec egzotyczne owoce, paliwo  tankowiec i  samochodowiec samochody.  Wyznaczając kurs statków trzeba było uważać na grasujących piratów.  Potem statki dzieci budowały z klocków. Pan Krzysztof również opowiadał o swojej prac i pokazywał ciekawe zdjęcia i film. Na zakończenie spotkania Pszczółki wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie, przygotowanie i zaciekawienie dzieci.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook