SÓWKI NA ZAKUPACH

2 października dzieci z grupy „Sówek” wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Panie wyjaśniły dzieciom pojęcia typu: klient, ekspedientka, lada sklepowa, waga, kasa. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione asortymentem półki. Najbardziej interesującym punktem wyjścia była możliwość samodzielnego dokonania zakupów. Każda dziecko otrzymało od Pani nauczycielki symboliczną złotówkę, za którą mógł kupić lizaczka, otrzymując paragon i resztę pieniążków. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Na pamiątkę naszej wizyty i podziękowań „Sówki” wręczyły Paniom laurki i słoneczniki. Na zakończenie dzieci zaprosiły Panie do pamiątkowego zdjęcia.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook