Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Było więc zwiedzanie biblioteki, słuchanie fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka” i rozwiązywanie zagadek detektywa. Potem uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Teraz już każdy mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Dla pierwszoklasistów był to kolejny ważny dzień, w którym wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami szkolnej biblioteki.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook