Oficjalne otwarcie ronda w Koleczkowie

W środę 7 grudnia br. oficjalnie oddano do użytku rondo wraz z infrastrukturą w Koleczkowie. W otwarciu uczestniczyli m. in.: Gabriela Lisius, starosta wejherowski, Aleksandra Perz,  przewodnicząca rady gminy Szemud, Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud, Sławomir Skiba, radny gminy Szemud oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie.

W związku z budową Trasy Kaszubskiej na terenie gminy Szemud powstały dwa nowe ronda w Kamieniu i w Koleczkowie. Oba ronda otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,2 mln zł. Łączny koszt zadań wyniósł ponad 6 milionów zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu wejherowskiego oraz gminy Szemud.

 

Udostępnij

Udostępnij na Facebook