Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji rocznicy  Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę jak co roku władze gminy wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie przygotowały szereg wydarzeń mających upamiętnić to wielkie święto.

Zapraszamy wszystkie rady sołeckie, szkoły, stowarzyszenia, fundacje, oddziały OSP oraz wszystkie chętne, zaangażowane i zainteresowane osoby do wzięcia udziału w uroczystościach.

Plan obchodów:

11.00 – Uroczysta Msza św. w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Prosimy przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, oddziałów OSP o przybycie ze sztandarami.

11.50 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku pomordowanych w II wojnie światowej. Zachęcamy do oddania czci poprzez przyniesienie i zapalenie zniczy.

12.00 – start Rodzinnego Biegu Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 m. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

12.30 – Kawiarenka Niepodległości – spotkanie w hali sportowej w Szemudzie. Poczęstunek gorącą zupą, kawą i ciasteczkami. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzyków. Wystąpią dzieci – laureaci Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe kotyliony.

Od 12.30 do 15.00 na dużej płycie boiska czynne będą dla dzieci dmuchane atrakcje. Każdy posiadacz medalu lub kotylionu będzie mógł korzystać z atrakcji bezpłatnie.

Mamy nadzieję na wspólne przeżywanie tego pięknego i ważnego dla Polaków dnia.

Z poważaniem,
Aleksandra Perz
Przewodnicząca Rady Gminy Szemud

Specjalista d.s. Organizacji Imprez Kulturalnych

tel. 601-711-181

Udostępnij

Udostępnij na Facebook