Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja

W piątek 28 kwietnia br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja – jest to polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 roku i ponownie w 1990 roku. W 1791 roku w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną              z pierwszych na świecie konstytucji. Wyprzedziła ona m.in. konstytucję francuską. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 roku.


Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIII z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie                      p. Adrianem Bączyńskim a oprawę muzyczną Chór Essa z nauczycielem muzyki p. Hanną Podlaską.


Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

Udostępnij

Udostępnij na Facebook