DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW W MOTYLKACH

W naszym przedszkolu każdego roku we wszystkich grupach promujemy zdrowe odżywianie i kształtowanie różnych nawyków prozdrowotnych. Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw był do tego wspaniałą okazją i został poprzedzony cyklem zajęć na temat zdrowego odżywiania się. W ostatnim tygodniu w grupie Motyli królowały więc owoce i warzywa. Dzieci segregowały je wg. określonych cech, tworzyły zbiory, przeliczały, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały na podstawie dotyku i zapachu, a także słuchały wierszy i piosenek o tej tematyce. Ponadto podczas zajęć Motylki wykonały prace plastyczne: kosz z warzywami i arbuza. Uwieńczeniem tego święta było wykonanie owocowych szaszłyków oraz jeżyka z owoców. JEDZMY WSZYSCY WARZYWA I OWOCE, BO W NICH SĄ SUPER MOCE.

 

Udostępnij

Udostępnij na Facebook