Dzie艅 marchewki w grupie 呕abek 馃惛馃惛馃惛

4 kwietnia nasza grupa 馃惛馃惛馃惛 obchodzi艂a Dzie艅 Marchewki, mia艂 on na celu u艣wiadomienie dzieciom walor贸w smakowych i warto艣ci od偶ywczych jakie zawiera marchewka oraz zach臋cenie dzieci do jedzenia tego warzywa. Dzieci w tym dniu przysz艂y do przedszkola ubrane na pomara艅czowo. Natomiast ca艂e zaj臋cia by艂y o tematyce marchewkowej. Tak wiec szukali艣my barwy pomara艅czowej 艂膮cz膮c ze sob膮 dwa podstawowe kolory. Rozwijali艣my sprawno艣膰 manualn膮 wykonuj膮c prace plastyczne. Utrwalali艣my umiej臋tno艣膰 przeliczania. Poznali艣my warto艣ci od偶ywcze w 鈥濵archewkowym quizie鈥. Dzieci utrwala艂y poj臋cia ma艂y, du偶y, wi臋kszy, uk艂ada艂y 鈥濵archewkowe piramidy鈥. Bada艂y marchewk臋 zmys艂em dotyku oraz degustowa艂y samodzielnie 艣wie偶o wyci艣ni臋ty marchewkowy sok oraz gofry marchewkowe. Nast臋pnie wybra艂y si臋 na marchewkowe pole pozbiera膰 na wy艣cigi pe艂ne kosze marchwi i na marchewkowy raj z taczk膮. Uwie艅czeniem Dnia Marchewki by艂o wykonanie czapeczek marchewkowych, zdj臋cia w foto budce i taniec przy piosence 鈥濶a marchewki urodziny鈥 czerpi膮c rado艣膰 ze wsp贸lnych zabaw.

Oplus_0
Oplus_0
Oplus_0

Udost臋pnij

Udost臋pnij na Facebook