Za nami niezwykle inspirujący cykl zajęć, podczas którego dzieci z grupy🐸 „Żabek” 🐸zanurzyły się w fascynujący świat przyrody – tej, która często kryje się tuż pod naszymi stopami 🧐.
Bioróżnorodność to fascynujący, III etap ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mali Wielcy Odkrywcy” realizowanego już od początku roku szkolnego w naszej grupie. Skupia się on na przyrodzie wokół nas, ze szczególnym uwzględnieniem świata owadów, cyklu ich życia oraz roli w środowisku. Dzieci z naszej grupy przez miniony tydzień uczyły się rozpoznawać gatunki, obserwować naturę i wyciągać wnioski. A za tem:
• 🔍🕵️ Poznawaliśmy różnice między owadami a nieowadami.
• ✏️ Samodzielnie projektowaliśmy a następnie wykonaliśmy 🔨 hotel dla owadów 🏢oraz przygotowaliśmy poidełko 🥛 również dla nich.
• 🌱 Sprawdzaliśmy, „co w trawie piszczy” – dosłownie i w przenośni.
• 🪻🌷🌻Posialiśmy mieszankę roślin miododajnych.🐝
• Wykonaliśmy „stołówkę dla opadów” 🍎🍊 sprawdzając ich kubki smakowe.
• Uczyliśmy się przez doświadczenia i eksperymenty,
• Wykonaliśmy kreatywne prace plastyczne oraz modele owadów,
• 🦋 Odkrywaliśmy cykl życia owadów 🦋🐞🐝🐜.
• 🌼 Rozmawialiśmy o owadach zapylających 🐝 i ich ogromnym znaczeniu dla środowiska.
• 🐜 Poznaliśmy też niesamowite, często zaskakujące gatunki owadów.
• Dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę odgrywają pszczoły i mrówki w przyrodzie i życiu człowieka.
Zajęcia były pełne radości, ruchu i odkrywania – dzieci eksperymentowały, obserwowały i uczyły się poprzez działanie.
To był czas pełen odkryć, pytań i zachwytów nad naturą 🌍💚
Bo przecież wielkie przygody zaczynają się od małych odkryć!















































