14 marca Międzynarodowy Dzień Matematyki

Matematyka jest wszędzie. Towarzyszy nam dosłownie na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach życia: transporcie i komunikacji, planowaniu systemów opieki zdrowotnej i systemów wyborczych, mechanizmów gospodarczych i społecznych, przewidywaniu zjawisk przyrodniczych i klęsk żywiołowych,.

Matematyka towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, co robimy. Stanowi inspirację dla artystów i muzyków, jest podstawą opracowywania gier strategicznych. Jest niezbędna w budżetowaniu. Zawsze stanowiła podstawę technik geolokacyjnych, począwszy od dawnych nawigacji według gwiazd, po współczesne GPSy. Jest podstawą oprogramowania współczesnych smartfonów i wykorzystuje się ją do tworzenia realistycznych animacji filmowych.

Matematyka jest wszędzie i stanowi podstawę podejmowania przemyślanych, sensownych i skutecznych decyzji. Jest wykorzystywana niemal we wszystkich zawodach: przez budowniczych, farmerów, sklepikarzy, rzemieślników i sportowców.

W konkursie na najlepiej ubraną matematyczną klasę w kategorii klas I-III wygrała klasa I, w kategorii klas IV-VIII zwycięzcą została klas VII. Klasy otrzymały dyplomy i cukierki oraz klasa VII zwolnienie ze sprawdzianów i kartkówek przez cały tydzień!

Udostępnij

Udostępnij na Facebook